İş Hukuku Avukatı

İş Hukuku Avukatı

İş Hukuku Avukatı Ankara Ve Danışma? Ankara’da alanında uzman iş hukuku avukatı arayışınızda, kurulduğu günden bu yana görev aldığı tüm hukuki işlemlerde müvekkillerine yaratıcı çözümler sunarak davalarında başarılı sonuçlar elde eden hukuk büromuzun avukatlarından yararlanabilirsiniz.

İş hukuku başta olmak üzere; ticaret hukuku, aile hukuk, borçlar hukuku, şirketler hukuku, tazminat hukuku, sigortalar hukuku, ceza hukuku, şirketler hukuku gibi pek çok özel hukuk alanında profesyonel destek alabilirsiniz. İş hukuku avukatı Ankara merkezli kurulan avukatlık büromuzda her biri en iyi eğitim kurumlarında eğitimlerini tamamlamış ve meslekte gerekli tecrübeyi edinmiş avukatlar ile çalışmalısınız.

İş hukuku, ülkemizde milyonlarca işçi ve işvereni yakından ilgilendirmektedir. Zira iş hukuku kapsamı gereği; işçi ile işveren arasındaki iş ilişkisini düzenleyen tüm dinamikleri bünyesinde barındıran bir özel hukuk alanıdır. Bu sebeple iş hukuku işçilerin iş yaşamlarından, bakmakla yükümlü oldukları kişilerin sigortalarına kadar geniş bir alanda etki göstermektedir. Dolayısıyla oldukça geniş bir kapsamı bulunan iş hukukunda görülen davalarda avukat desteğine başvurulması her zaman uyuşmazlık yaşayan taraflara büyük avantajlar sunmaktadır.

İş Hukuku Davaları

Hukuk sistemimize göre iş hukukuna tabi olan düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre hazırlanmıştır. Bu kapsamda ülkemizde herhangi bir iş yerinde iş sözleşmesine bağlı olarak çalışma hayatını sürdüren işçiler ve bu işçileri çalıştıran işverenler söz konusu kanunun ilgili hükümlerine uymakla mükelleftir. Bu bağlamda iş sözleşmesinden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklar, işçi ve işveren arasında birtakım davaların gündeme gelmesine neden olmaktadır. Bu davalar yetkili iş mahkemesinde görülürken, dava dilekçelerinin, iddiaların ve savunmaların hukuki prosedürlere, usul ve esaslara uygun olarak gerçekleştirilmesi davanın daha erken bir şekilde sonuçlandırılması için büyük önem taşımaktadır. Dolayısıyla iş hukuku davaları ve uyuşmazlıklarında avukatlık desteğine başvurmanın bir diğer önemli sebebinin de bu olması öne çıkmaktadır.

İş hukuku kapsamında yaşana işçi ve işveren arasındaki uyuşmazlıkların çözümünde gündeme gelen davalar şunlardan oluşmaktadır:

  • İş sözleşmesinin haksız feshinden kaynaklanan tazminat davaları (kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve benzeri)
  • İş sözleşmesine aykırı davranıştan kaynaklanan tazminat davaları (işçinin işverenine, işverenin işçiye kaşı yükümlülüklerini yerine getirmemes)
  • İşçi alacaklarına ilişkin davalar (fazla mesai ücreti, maaş ücreti alacağı, yıllık izin cüret, yol yemek ve performans ücreti alacakları)
  • İş sözleşmesinin haksız nedenle feshinden kaynaklanan işe iade davaları

Görüldüğü üzere pek çok davada geniş bir kapsamdan bahsetmek mümkün olmaktadır Bu nedenle alanında uzman iş avukatı desteği ile söz konusu davalarda muhtemel hak kayıplarının önüne geçilmesi mümkün olmaktadır. İş hukuku avukatı Ankara merkezli hukuk ve avukat ofislei ile görüşebilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN