Boşanma Davası Nasıl Gerçekleşir?

Boşanma Davası Nasıl Gerçekleşir

Boşanma Davası Nasıl Gerçekleşir? Çekişmeli Boşanma Davası Nedir? Çekişmeli boşanma davası nedir? Çekişmeli boşanma davası anlaşmalı boşanma davasının aksine belli konularda uzlaşmaya varılamaması halinde açılan davadır. Çekişmeli boşanma davası hakkında bir avukata danışarak bilgi almak ve çekişmeli boşanma davası süreci boyunca yardım almaya devam etmek oldukça faydalı olacaktır.

               Çekişmeli boşanma davası nasıl açılır? Çekişmeli boşanma davası dilekçesi ile birlikte Aile Hukuk Mahkemesinin tevzi bürosuna başvurmak dava sürecini başlatmak için yeterlidir. Bu süreç her iki taraf ve varsa çocuklar için oldukça sancılı geçmektedir. Bu yüzden davayı açmadan önce her alternatifi düşünmek oldukça gereklidir.

Çekişmeli boşanma davasında maddi durum incelemesi mahkeme tarafından yapılarak mal paylaşımı ve nafaka gibi konulara çözüm getirilmeye çalışılır. Taraflara uzlaşması için hâkim belli bir süre tanıyabilir. Bu süre sonunda bir uzlaşma sağlanamaması halinde hâkim gereken kararı vermeye yetkilidir.

Ülkemizde her geçen yıl boşanan çiftlerin sayısı giderek artmaktadır. Peki, her dava seyrinde ve hızlı mı gerçekleşiyor?

Ne yazık ki hayır tarafların bir türlü uzlaşmaya varamadığı veya davalara katılmadığı için sonuçlanamıyor ya da fazlasıyla uzuyor. İyi bir boşanma avukatının takibinde bu tür durumlara yer verilmiyor. İşinde deneyimli olan avukatlarımız tarafların talepleri doğrultusunda konuya hakim bir biçimde mahkemelerde yer alıyor ve durum kolaylıkla sonlanıyor.

Peki,  ne gibi durumlarda boşanmaya başvuruluyor?  Özellikle şiddetli geçimsizlik sonrasında eşler birbirlerinden boşanma kararı alıyor. Yine bundan farklı olarak eşlerin anlaşamaması sonucunda ise eşler birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Bu durumlar zaten uzlaşmayla gerçekleştiğinden hızlı ve kolay ilerliyor.

Kimi zaman karşı taraf boşanmak istemediğinde ya da karşı taraf boşanırken bazı şeyler istediğinden ve talepleri fazla olduğundan dolayı anlaşmazlıklar meydana gelmektedir. Bu konuda size Boşanma Davası Avukatları yardımcı olmaktadırlar. Boşanma davası avukatları sizi her konuda aydınlatarak her türlü sıkıntınıza çare arayacaklardır.

En İyi Boşanma Avukatları

Boşanma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız size En Başarılı Boşanma Avukatlarımız yardımcı olacaklardır. Artık çözüme kavuşmayan, bitmek tükenmek bilmeyen davalarla uğraşmanız ve çözümler için zamanlar yaratmaya çalışmanıza gerek kalmayacak. Ekibimizin desteği ve yardımıyla boşanma işleminiz kolaylıkla gerçekleşecek. Avukatlarımız sayesinde sizde boşanma sırasında istediğiniz davayı açarak bu davadan başarılı bir şekilde çıkabilirsiniz. Bunun için bizi tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Sizde kaliteli bir hizmet alabilmek için ilk olarak bizimle iletişime geçmelisiniz. Daha sonra En İyi Boşanma Avukatımız sizinle ilgilenmeye başlayacaktır. Avukatımız size sorular soracak ve sizin ile eşiniz hakkında bilgi edinecektir. Daha sonra ise ne yapmanız gerektiğini ve yapılacağınız size anlatacaklardır. Sizde daha iyi bir hizmet almak istiyorsanız bizi tercih etmelisiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN