Aldatma Sebebiyle Boşanma

Aldatma Sebebiyle Boşanma

Boşanma, evlilik bağı ile bağlı çiftlerin, bu birliği mahkeme kararı ile sonlandırması sürecidir.  Bu süreçte evlilikle kazılan soyadı gibi haklar son bulur ve evlilik süresince edinilen haklar da paylaşılır. Hal böyleyken bile zor bir süreç olan boşanma, bir de aldatma sebebiyle gerçekleşiyorsa bu durumda taraflar için çetrefilli bir süreç başlıyor olabilir.

Boşanmaya sebep olabilecek birçok sebep varken aldatma, kanunla düzenlenmiş bir şekilde boşanmanın mutlak sebeplerinden biridir. Aldatma sebebiyle boşanmada aldatma ispatlanır, bir tarafın kusuru kesinleşirse nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi birçok konuda özel değişiklikler olabilir, kusurlu olan tarafın hakları azalarak kusuru olmayan tarafa maddi, manevi tazminat hakkı doğabilir.

Adalatmayla boşanma sürecinde uzman bir boşanma avukatından, aile avukatından destek almak haklarınızı bilmenizi sağlar ve isteklerinizi kazanabilmek için hangi yoldan gideceğinizi bilirsiniz. 

Eğer eşinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız ve bu sebeple boşanma davası açmak istiyorsanız bu durumda aldatmayı ispatlamanız gerekir. Öncelikle bilmeniz gereken bir ilişkinin zina sayılabilmesi için eşlerden birinin yabancı bir karşı cinsle cinsel birliktelik yaşaması gerekir.  Yani ispatlamanız gereken ikili arasındaki bu özel ilişkidir. Bu durumu da whatsapp, facebook, twitter gibi sosyal ağ konuşmaları, otel odası kayıtları, ayrı tutulan ev, imam nikahı kıyılmasını göstererek ispatlayabilirsiniz.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN