Aldatma Nedeniyle Boşanma Davası

Aldatma Nedeniyle Boşanma Davası

Bir evliliğin bitişinde taraflardan biri eğer aldatıldığını iddia ediyor ve elinde yeterli kanıtları varsa bu durumda açılan boşanma davası aldatma nedeniyle açılan boşanma davasıdır.

Aldatma yani zina, büyük bir boşanma sebebidir ve taraflar arasındaki dinamiklerin tamamen değişmesine sebep olur. Eşinin zina yaptığını ispatlayan eş, bu durumda karşı taraftan maddi manevi tazminat talebinde bulunabilir. Ancak tüm bunların olabilmesi için zinanın ispatlanması gerekir.

Aldatmanın ispatlanmasında mahkemeye sunulacak deliller iki taraf içinde büyük önem arz eder. Aldatıldığını düşünen taraf bu konudakiler hukuka aykırı delillerini mahkemeye sunarsa bu defa kendisi bir suç işlemiş olacağından tüm süreci tehlikeye atabilir.

Bu sebeple uzman bir boşanma avukatı, sizlere hangi delillerin mahkemeye sunulabileceğini, izlemeniz gereken süreci anlatacak, ihtiyaç duyduğunuzda uzaklaştırma kararı koruma talebi çıkarttırabilecektir. Aldatma nedeniyle boşanma davalarında sosyal medya yazışmaları, otel kayıtları, birlikte tutulan ev delil olarak sunulabilir ancak ikilinin yemek yerken çekilen fotoğrafı zinaya delil sayılmaz. Bu sebeple tarafların titiz bir hazırlık yapıp onun ardından delilleri mahkemeye sunması gerekir.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN