Aldatılan Kadın Ne Yapar?

Aldatılan Kadın Ne Yapar?

Aldatılan Kadın Ne Yapar?

Aldatılan kadın ne yapmalı sorusunun cevabı, son zamanlarda artan aldatma vakaları nedeni ile insanlar tarafından daha çok merak edilmeye başlandı. Aldatılan kadınların önünde iki seçeneği bulunur. Ya evliliğe affederek devam eder, ya da evliliğini sonlandırmak için mahkemede dava açarlar.

Aldatılmış kadın dava açtığı zaman mahkemede avantajlı taraf olur. Bunun sebebi aldatılan kadına tazminat hakkı doğmasından kaynaklanır.

Aldatılan Kadın Mahkemeye Aldatıldığına Dair Delil Sunmalıdır

Aldatılan kadınların hakları Türk Medeni Kanunu maddeleri ile açıklanmıştır. Bu haklardan yararlanmak isteyen kadınların aldatma ispatı yapması zorunludur.

Aldatmanın ispatını yapmak isteyen kadın otel kaydı, tanıkları, telefon yazışması gibi belgelerden faydalanabilir. Bu kanıtları sunarken bir avukattan yardım alınması önemlidir. Her delil mahkemeye sunulmamalıdır. Aksi takdirde aldatılmış olan kadın dava açayım derken kendisini umulmadık bir şekilde sanık konumunda bulabilir.

Konusunda uzmanlığa sahip bir boşanma avukatı bu konuda size gerekli bilgileri vererek size mahkemeye sunmanız gereken deliller konusunda yardımcı olacaktır. Kanıtların uygun bulunması halinde diğer konular değerlendirmeye alınır.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN