Aldatılan Kadın Ne Hisseder?

Aldatılan Kadın Ne Hisseder?

Aldatılan Kadın Ne Hisseder?

Aldatılma hissi, kadının ve erkeğin duygusallığına göre farklılık gösterebilmektedir. Kadınlar erkeklere göre daha hassas bir yapıya sahiptirler ve aldatıldıklarına öğrendiklerinde daha duygusal bir tepki gösterebilmektedirler.

Aldatılan bir kadın, bunu öğrendiğinde öncelikle kendini suçlamaktadır. Benim ne eksiğim vardı? Ona neden yetemedim gibi soruları kendine sorar. Bu tamamen yanlış bir algıdır. Bu kadınlarda ise daha sonraları ciddi anlamda özgüven, güven eksiklikleri oluşabilmektedir.

Kendilerini güçsüz hissetmekte kimseye güvenememekte ve her şeyden şüphe duymaktadırlar. Aynı zamanda aldatılan kadınlar çok büyük bir kalp kırıklığı da yaşamaktadır ve bu kalp kırıklıkları uzun bir süre geçmemektedir.

Aldatılan Kadın Nasıl Tepki Vermelidir?

Çoğu zaman aldatıldığını öğrenen kadın çok büyük öfke göstermekte olup kimi zaman ise öfkesini kontrol edememektedir. Bunun sonucunda ise eşlerden birinin zarar görmesi olası olmaktadır.

Aldatılan bir kadının tepkisi, öncelikle bunun öğrendiğinde sakinliğini koruyacak şekilde olmalı ve mantıklı bir karar almasını engelleyecek şekilde olmamalıdır. Kimi zaman ise aldatıldığını öğrenen bir kadının ne yapması gerektiği ile ilgili bir psikoloğa danışması gerekli olabilmektedir.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN