Aldatılan Kadın Nasıl Davranmalı?

Aldatılan Kadın Nasıl Davranmalı?

Aldatılan Kadın Nasıl Davranmalı?

Aldatılan kadının davranma şekli her kadın için farklıdır. Çünkü her durum ve ilişki birbirinden farklıdır. Her kadın bu süreçte kendi aklını ve kalbini dinleyerek, vicdanlarına en çok yatan kararları almalılardır.

Aldatılan kadın psikolojisi yaşanılan olaydan sonra zarar görmüş olacağından bu dönemde kadınların tek başına karar almaktan ziyade, arkadaşları, ailesi, güvendiği diğer kişiler ve bir psikolog ile karar almaları yerinde olacaktır.

Aldatılan Kadının Türk Medeni Kanunu’na Göre Hakları

Aldatılan kadınların Türk Medeni Kanunu’na göre çeşitli hakları bulunur. Halk arasında en çok bilinen aldatılan kadının tazminat hakkıdır.

Aldatılmış olan kadın eğer aldatıldığını mahkemeye ispat etmeyi başarırsa, manevi tazminat hakkı talep edebilecektir. Aldatılan kadınlar bu haklardan yararlanmayı isteyebilir ya da boşanmayı dahi uygun görmeyebilir. Bu karar son derece kişiseldir.

Boşanmayı istemeyen kadınlar genellikle ekonomik bağımsızlığı olmayan maddi açıdan kocalarına bağımlı kadınlardır. Ya da arada hala duygusal bir bağ bulunduğu için boşanmayı ertelemek isteyebilirler. Haklarınızı araştırın, muhakemenizi yapın ve kararınızı verin.

AVUKATA İLK SORUYU SİZ SORMAK İSTER MİSİNİZ?

BİZE ULAŞIN